?

Log in

No account? Create an account

MediaNext Ideas

Previous Entry Share Next Entry
vesna_liberty @ 03:41 am: СОР16: ВІД ГЛОБАЛЬНИХ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН ЖУРНАЛІСТАМ НІ ХОЛОДНО НІ ЖАРКО
Олена Коркодим, Ольга Веснянка, Телекритика

ГПУ звинувачує Юлію Тимошенко у зловживанні коштами від продажу квот за Кіотським протоколом. Може, хоча б тепер ЗМІ зацікавляться навколокліматичною темою? Саміт зі змін клімату COP16, що напередодні відбувся в Мексиці за участі 192 держав, не став серйозним інформаційним приводом для ЗМІ більшості світу і України зокрема.

Від 16-ї Конференції сторін рамкової конвенції ООН зі змін клімату, що з 29 листопада по 10 грудня тривала в Канкуні, учасники чекали нової пост-Кіотської угоди та уваги ЗМІ до нагальних проблем. Передусім ідеться про гострі питання екології, сталого розвитку, економіки, політики та про необхідність громадського нагляду за владними представниками країн – щоби глядачі, читачі й слухачі знали, про що саме йдеться під час переговорів можновладців і чиновників і як це може вплинути на громади та суспільства в цілому. Однак їх спіткало розчарування.

По-перше, холодно сприйняли конференцію американські ЗМІ. По-друге, порівняно з попереднім кліматичним самітом у Копенгагені, європейські медіа були представлені менше і, відповідно, не так активно висвітлювали події.

Під час саміту в Копенгагені працювали дві знімальні групи з України – телеканалів «Інтер» і ТОНІС. Цього ж року, за деякими винятками, саміт не став інформаційним приводом для українських ЗМІ і не спонукав їх до висвітлення кліматичних та екологічних проблем і питань модернізації промисловості для скорочення викидів парникових газів.

Не кожен український канал готовий делегувати знімальну групу до Канкуна, виділивши близько 1200 американських доларів на особу. Хоча проблема бюджету могла й не постати перед телеканалами чи виданнями, що мають корпункт у США чи спецкорів в Америці. Зокрема, географічною близькістю США та Мексики скористалася російська інформаційна агенція ITAR TASS, чий кореспондент у Мехіко Сергій Новожилов працював під час саміту в Канкуні, оперативно подаючи новини з переговорного процесу. За його словами, під час саміту в Канкуні працювала також кореспондентка РІА «Новости».

Фотографии в альбоме «Неразобранное в Mexico, cop16» vesny-olga на Яндекс.Фотках
фото О. Веснянки

Очевидно, такий слабкий інтерес до цьогорічного кліматичного саміту можна пояснити тим, що, на відміну від Копенгагенського, в ньому не брали участі лідери світового рівня – ані Барак Обама, ані Ангела Меркель, ані Дмітрій Медведєв. Утім, делегації держав часто очолювали президенти чи прем’єр-міністри. Україну ж під час виступів високого рівня представляв міністр Кабміну Анатолій Толстоухов.

До Мексики з акредитацією

Як розповіла «Телекритиці» одна зі співробітниць відділу по роботі зі ЗМІ Секретаріату Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату Кароліна Ґютерез (Carolina Gutierrez), відповідальна за акредитацію журналістів на саміт у COP16, журналістів, що працювали у Канкуні, насамперед цікавила участь у конференції політиків високого рангу, переважно з власних країн.


Посмотреть на Яндекс.ФоткахКароліна Ґьутерез

За словами пані Ґютерез, заявок на акредитацію подали близько чотирьох тисяч представників ЗМІ, з них акредитували лише дві тисячі осіб – такою була цьогорічна квота для ЗМІ від секретаріату саміту. Перевагу надавали місцевим мексиканським медіа, а також журналістам із країн, що розвиваються. За словами співробітниці медіавідділу секретаріату Конвенції ООН, зрештою прибули й працювали близько 1300 представників ЗМІ. За цією інформацією, кількісно переважали телевізійники, менше прибуло представників друкованих медіа та інернет-видань і найменше – радіо. Найбільше журналістів прибуло з Китаю, й на порядок менше – з Європи. Зокрема з телерадіокомпанії DW прибуло 6 осіб із різних відділів. Серед них і вільна кореспондентка української редакції радіо DW і єдина журналістка з України, що працювала на саміті, Ольга Веснянка, поїздка якої стала можливою за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Втім, українським ЗМІ навіть в Україні можна було висвітлювати перебіг міжнародних переговорів, і не надсилаючи до Мексики журналістів. Для цього варто було лише спробувати дізнатись, про що саме там ідеться, і звернутися по коментарі до відповідних чиновників, економістів, екологів в Україні тощо. Наприклад, у прес-релізах Національного агентства екологічних інвестицій України і робочої групи з питань зміни клімату йшлося не лише про позицію української делегації під час саміту, а й було вказано номер телефону в Києві, за яким можна було зв’язатися з представниками екологічних організацій України, які стежили за перебігом переговорів на COP16.

Разом із тим, відеоматеріали з Мексики були у розпорядженні не всіх каналів. Зокрема, як зазначила головний редактор інформаційної служби каналу ICTV Олена Фроляк, передплатники Reuters могли розраховувати на відео лише однієї з подій COP16 – прибуття човна «Туранор», що працює на сонячній енергії.

Повністю текст далі тут: http://osvita.telekritika.ua/material/1225

Current Location: Канкун-Київ
Powered by LiveJournal.com