?

Log in

No account? Create an account

MediaNext Ideas

Previous Entry Share Next Entry
stelmashow @ 05:26 pm: Гріхи маніпуляції-11. Перенос значення
Originally posted by stelmashow at Гріхи маніпуляції-11. Перенос значення

Сутність цієї простої, але достатньо ефективної маніпулятивної технології в тому, що предмет маніпуляції виставляється маніпулятором перед реципієнтом у тому вигляді, який йому необхідний. Тобто, пов’язується у свідомості реципієнта з окремим предметом, явищем або процесом за допомогою логічної чи емоційної асоціації. Це здійснюється шляхом нав’язування реципієнту думки маніпулятора про предмет маніпуляції.

Для цього можуть бути використані найрізноманітніші засоби: акцентація мімікою, жестами, тембром голосу, згадування в контексті обговорення предмета маніпуляції речей, термінів, символів, подій, які безпосередньо з предметом можуть бути не зв’язані, але непрямо надають йому своє емоційне забарвлення. Часто це виглядає як використання стороннього символа для надання обговоренню більшої насиченості.

Завданням маніпулятора є те, щоб реципієнт став оцінювати предмет маніпуляції не з логічної, а винятково з емоційної, нав’язаної маніпулятором, точки зору.

Ця маніпулятивна технологія використовується досить часто, оскільки вона легко створює певний образ, який маніпулятор намагається виставити в негативному контексті.

Протидіяти цьому можна, не приймаючи емоційних оцінок предмета обговорення і намагаючись оцінювати його лише з логічної точки зору.

При підготовці цього поста було використано матеріали видання: Кара-Мурза С., Смирнов С. Манипуляция сознанием-2. – М.: Эксмо: Алгоритм, 2009. – 528 с.

А що додасте до цього Ви?


Powered by LiveJournal.com